Онкологія

Онкологія це розділ медицини, який присвячений вивченню, лікування та профілактики пухлинних захворювань. Пухлина - патологічне утворення в організмі, що складається з клітин, які втратили властиві їм структуру і властивості і почали безконтрольне зростання. В онкології пухлини ділять на доброякісні та злоякісні.

Клітини доброякісних пухлин диференційовані майже так само, як і клітини здорової тканини, тобто у них збережена структура і функції, але порушений контроль над розподілом. Такі пухлини мають чітку межу і не руйнують навколишні тканини, хоча і можуть здавлювати внутрішні органи, порушуючи їх роботу. Доброякісні пухлини лікують медикаментозно або хірургічно, як правило, після лікування вони не рецидивують. Небезпека головним чином у тому, що в деяких випадках вони можуть озлокачествляться.

Злоякісні пухлини складаються з атипових клітин, тобто клітин, які втратили риси типовості, або диференціювання. Такі клітини хаотично діляться і здатні проникати в навколишні здорові тканини, викликаючи їх руйнування. Також вони здатні метастазувати, тобто розноситися з потоком крові або лімфи, а іноді по нервових шляхах, утворюючи дочірні пухлини. Злоякісна пухлина викликає руйнування тканин і утворення токсичних продуктів некрозу, що отруюють організм, тому захворювання, що характеризуються утворенням злоякісних пухлин, мають тяжкий перебіг.

В онкології величезне значення має рання і точна діагностика. Небезпека пухлин полягає в тому, що на перше, виліковних стадіях вони зазвичай «мовчазні» і не заподіюють занепокоєння. Тому необхідно проявляти онкологічну настороженість, і при появі перших же ознак розвитку пухлини звертатися до лікаря. Важливо регулярно проходити медичні огляди.

Злоякісні пухлини в запущених стадіях вважаються невиліковними. На початкових стадіях розвитку, пухлини цілком піддаються лікуванню. Лікування онкологічних захворювань здійснюється в першу чергу хірургічно, як доповнення до операції використовуються прийом препаратів, що пригнічують ріст клітин - цитостатиків, і променева терапія, заснована на тому, що атипові клітини піддаються руйнуванню від дії тих доз радіації, які порівняно нешкідливі для здорових клітин. Комплексне застосування всіх трьох методів зазвичай дозволяє успішно впоратися з хворобою.Гінекологія - симптоми, лікування, діагностика
Про неврології
Ультразвукова ангіологія
Нефрологія - діагностика і лікування захворювань
Гепатологія - діагностика і лікування захворювань
Про офтальмології
Гастроентерологія - діагностика і лікування захворювань
Оториноларингологія - діагностика і лікування захворювань
Урологія - діагностика і лікування захворювань
Ортопедія - діагностика і лікування захворювань
Дерматологія - діагностика і лікування захворювань
Пульмонологія - діагностика і лікування захворювань
Ендокринологія - діагностика і лікування захворювань
Психіатрія
Кардіологія - діагностика і лікування захворювань
Гематологія - діагностика і лікування захворювань
Венерологія
Сучасна стоматологія
Інфекційні хвороби - діагностика і лікування захворювань
Яндекс.Метрика