Нікотин

Нікотин - алкалоїд, який синтезується в коренях рослин сімейства пасльонових і акумульованих в листках. Нікотин міститься Хімічна формула нікотину
 переважно в тютюні, махорки, проте також присутній в малих дозах в баклажанах, зеленому перці, картоплі і томатах, а також у листі коки. Нікотин відноситься до сильнодіючих нейро- і кардіотоксінам. При постійному попаданні даної речовини в організм у людини розвивається сильна, але виліковна залежність. Дія нікотину на організм призводить до розвитку ряду серйозних захворювань.

Принцип дії нікотину

При попаданні в організм нікотин швидко поширюється з потоком крові по всіх органах. 7 секунд досить, щоб нікотин проник в головний мозок. Нікотин може долати гематоенцефалічний бар'єр (фізіологічна захист центральної нервової системи від мікроорганізмів, що циркулюють в крові). Доза нікотину, що надходить в організм з кожної викуреної сигаретою, значно менше кількості нікотину, що міститься в димі. При курінні кількість нікотину, що потрапляє в організм, значно нижче, ніж при вживанні нюхального і жувального тютюну.

Нікотин, потрапляючи в організм, впливає на нікотинові ацетилхолінові рецептори, збільшуючи їх активність, що призводить до підвищеного продукування епінефрину, а також викиду в кров адреналіну і норадреналіну, що в свою чергу змінює емоційний фон людини, породжуючи відчуття збудження, бадьорості, ясність розуму, прилив сил, психологічну розрядку, почуття легкості і щастя.

Вплив нікотину на серцево-судинну систему проявляється у вигляді тахікардії, збільшення артеріального тиску, звуження судин, що призводить до порушення кровопостачання органів. Вплив нікотину на внутрішні органи обумовлено рефлекторним дією. Дія нікотину на рецептори сприяє також підвищенню вироблення дофаміну, нейромедіатора, що викликає почуття задоволення, задоволення.

Нікотин під впливом ферментів окислюється до нетоксичної нікотинової кислоти (вітаміну РР), проте організм людини не виробляє необхідні для окислення ферменти. Тому нестача вітаміну РР може спостерігатися навіть у курців.

Вплив нікотину на організм людини

Одна сигарета може містити до 1, 27мг нікотину, що при внутрішньовенному введенні є смертельною дозою для людини. Вплив нікотину змінює роботу всіх систем органів. Нікотин розвиває психологічну та фізичну залежність.

Психологічна залежність - звичка, що формується на тлі багаторазового повторення якої-небудь дії. Психологічна залежність від нікотину посилюється зміною емоційного фону, що є одним з основних факторів впливу нікотину на організм. Курець звикає не тільки до отримання стимулюючої нервову діяльність дози нікотину (що є фізичною залежністю), але і до самого ритуалу, перетворюється на невід'ємну частину його життя.

Негативний вплив даної речовини на організм проявляється в порушенні роботи його основних систем: ЦНС, серцево-судинної та ендокринної систем. Крім формування психологічної та фізичної залежності, нікотин сприяє розвитку онкологічних захворювань дихальної системи, ІХС, хронічних бронхітів. Курці, схильні постійному дії нікотину, більш схильні до розвитку тромбозів, атеросклерозу, оскільки нікотин сприяє звуженню судин.

Вплив нікотину на організм також проявляється в уповільненому загоєнні виразок, хронічної гіперсекреціїслизу. Вплив Нікотин міститься переважно в тютюні
 нікотину сприяє ранньому розвитку імпотенції у чоловіків. Жінки, схильні постійному дії нікотину, відчувають складнощі з зачаттям і успішним виношуванням вагітності.

Отруєння нікотином: основні ознаки

Перевищення дози нікотину в організмі призводить до отруєння. Основними симптомами гострого отруєння нікотином є:

 • Різке запаморочення, порушення орієнтації в просторі;
 • Нудота, підвищене слиновиділення, блювання, діарея;
 • Порушення ритму серцебиття, підвищення артеріального тиску;
 • Порушення дихання, розлад слуху, зору;
 • Судоми;
 • Параліч центру дихання (призводить до летального результату).

Також виділяють хронічне отруєння нікотином, симптомами якого є:

 • Запальні процеси слизових оболонок ротової порожнини, гортані, носоглотки;
 • Розвиток хронічних захворювань дихальної системи;
 • Підвищене слиновиділення;
 • Зниження кислотності шлункового соку;
 • Підвищена моторика товстого кишечника.


Чи шкідливо курити кальян?
Легені курця - опис, фото, захворювання
Сигарети без нікотину - відгуки, види
Куріння і алкоголь - вплив на організм
Насвай - склад, шкоду, наслідки
Пасивне куріння - шкода, вплив, небезпека
Підліткове куріння - причини, шкода, проблеми
Куріння під час грудного вигодовування - шкода, наслідки
Вагітність і куріння - вплив і наслідки
Боротьба з курінням - заборона, наказ, соціальне явище
Нікотиновий пластир - ціна, відгуки, показання
Таблетки від куріння - ціна, відгуки, інструкції
Нюхальний тютюн - шкода, ефект
Легкі і швидкі способи кинути палити
Яндекс.Метрика